Ultimate magazine theme for WordPress.

آموزش برنامه Task scheduler در ویندوز

0

Task scheduler چیست؟

برنامه Task scheduler یکی از برنامه‌های ویندوز است که با این برنامه می‌توانید به راحتی یک برنامه یا یگ اسکریپت را در زمان و وضعیت مشخص کرده‌اید اجرا کنید. برای مثال شما می‌توانید برای این برنامه تعریف کنید که زمانی که ویندوز بالا آمد یک برنامه مثلا word اجرا شود.

آموزش افزودن یک رویداد در زمان مشخص

قبل از شروع شما می‌توانید یه این صفحه آموزش TASK SCHEDULER سایت مایکروسافت مراجعه و آموزش اصلی را آنجا مشاهده کنید ،خب شروع می‌کنیم ابتدا برنامه Task scheduler را از طریق جستجو در استارت منو پیدا می‌کنیم task Scheduler

پس از باز کردن این برنامه با صفحه زیر رو به رو می‌شوید

task Scheduler
task Scheduler

برای دیدن برنامه‌هایی که تا الان در سیستم شما موجود هستند بایستی به منو درختی Task scheduler library میروید و می‌توانید تمامی اسکریپت‌هایی که افزوده شده را مشاهده کنید.

ما برای مثال میخواهیم برنامه آفیس ورد رو پس از روشن شدن سیستم بلافاصله اجرا کنه و نیاز نباشه ما هر بار س از روشن گردن بریم و روشنش کنیم.

گام‌ها

ما سه ستون داریم در این برنامه به ستون سمت راست می‌آییم و بر روی create a basic task کلیک می‌کنیم و پنجره جدید باز می‌شود.

فشس

در قسمت name نام برنامه ای که قرار است انجام دهید مثلا ما اینجا به فارسی می‌نویسیم که برنامه روشن کرد ورد پس ازروشن شدن سیستم و قسمت description یه توضیح که می‌توانید اینو ننویسید نیازی نیست ولی باز یه توضیحی قرار بدید.

در قسمت بعد ما انتخاب میکنیم که هربار که سیستم روشن شد این فرآیند اجرا شود بر روی ادامه “next” کلیک میکنیم.

 

دراین قسمت من شروع کردن یک برنامه رو انتخاب میکنم البته میشه چیزهای دیگری رو هم انتخاب کرد مثلا ارسال ایمیل یا نشان دادن یک پیام در هر زمانی که نیاز دارید در گام بعد شما بایستی مسیر برنامه را مشخص کنید هنگام روشن شدن سیستم اجرا شود.

پس از مشخص کردن مسیر فایل .exe ورد بر روی next کلیک می‌کنیم

پس از پایان حال سیستم شما پس از هر بار روشن شدن برنامه ورد را اجرا می‌کند، همانطور که مشاهده می‌کنید در تصویر پایین هم اکنون یک برنامه زمان بندی شده در لیست موجود است.

یک نظر بزارید

ایمیل شما منتشر نمی شود: