Ultimate magazine theme for WordPress.

آموزش کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید

کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید را چگونه شروع کنیم ، توجیح اقتصادی ، میزان درآمد از این کسب و کار و مسیر حرکت

0

آموزش کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید

توضیح و توجیه : دنیای برنامه نویسی اندروید بسیار گسترده است و در جریان هستید که امروزه درآمد مارکت های مطرح دنیا بیش از ۱ تا ۵۰ میلیارد تومان درآمد متغیر دارند ، حال به چه صورت این رقم بزرگ حاصل می شود ؟ برای مثال یک برنامه نوشته میشه و توسعه دهنده یا برنامه نویس قیمت ۲۰۰۰ تومان را برای آن تعیین می کنه ! اپلیکیشن در یک مارکت قرار میگیره و ۱۰ هزار تا فروش میره و سودآوری حاصل از آن میشه ۲۰ میلیون تومان !!! ۳۰ % سود این درآمد متعلق به مارکت است و ۷۰ %  متعلق به برنامه نویس ، پس با این احتساب ۱۴ میلیون تومان از یک برنامه ۲۰۰۰ تومانی درآمد خواهد داشت .

البته مسائل مختلفی مانند نیاز کاربران به اپلیکیشن ، میزان دانلود ، گستردگی تبلیغات ، طراحی ظاهری برنامه ، توضیحات اولیه در مارکت که توسط توسعه دهنده قرار میگیره ، حجم برنامه ، قیمت برنامه ، لوگوی ظاهری برنامه ، سالم و بی نقص بودن برنامه ، دارابودن امکاناتی نظیر اشتراگ گذاری برنامه درون خود برنامه یا بازی میتونه در میزان فروش برنامه سهم بسزائی داشته باشه .

مدت زمان به سود رسیدن :

بین ۱ تا ۳ ماه

میزان درآمد روزانه :

با تبلیغات می توان تا روزی ۱ میلیون تومان و بدون تبلیغات حداقل ۲۰ هزار تومان درآمد داشت . با این حساب می توان گفت روزانه بین ۱ تا ۳ میلیون تومان می تواند درآمد داشته باشد .

میزان درآمد ماهانه :

با توجه به تعداد اپلیکیشن هایی که منتشر می کنید این درآمد متغیر از ماهانه ۱ الی ۱۰۰ میلیون تومان می باشد . اما در حالت عادی میتونه ماهانه بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان باشد .

تبلیغات های اثرگذار :

تبلیغات بنری موبایلی

تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات متمرکز تلگرامی

هزینه برای تبلیغات و بازاریابی :

از قرار معلوم همیشه گفتن هرچی برای تبلیغات بکنید ضرر نکردید ! چون تبلیغات باعث جذب خریدار از بین بازدیدکنندگان میشه و فروش شما چندیدن برابر میشه ! ولی باید اصولی تبلیغات کنید یعنی بخشی رو اختصاص بدید به کانال های تلگرامی ، بخشی رو اختصاص بدید به پیج های اینستاگرامی بخشی رو هم به تبلیغات در وب مستران که همون سایت عدد و تبلیغات بنری هست . هزینه ایی که کی تونید برای این موضوع در نظر بگیرید می تونه حدودا بین ۵ تا ۲۰ میلیون تومان متغیر باشه .

طول عمر سود دهی :

میشه گفت برنامه نویسی اندروید تا زمانی که سیستم عامل اندروید روی موبایل ها و چه بسا بر روی تمامی اشیاء مثل لپ تاپ و تلویزیون و یخچال ها در حال گسترش هست میتونه زمینه ی پولسازی قدرتمندی رو براتون ایجاد کنه و به اجرا بگذاره پس میشه گفت عمر کار شما تا زمانی که فعالیت داشته باشید پایانی نخواهد داشت یعنی چیزی حدود بیشتر از ۴ سال .

رده سنی درآمد زا :

متوسط سن بر اساس نحوه ی اجرای شما دستخوش کمی تغییرات است ، از ۱۴ تا ۳۵ سال .

مجوزها و الزامات مورد نیاز :

بسته به شرایط متفاوت می باشد ولی می تونه شامل مواردی از قبیل ثبت در ستاد ساماندهی ، اخذ درگاه بانکی مستقل ، نماد اعتماد الکترونیکی باشه .

نکات مهم که باید بدانید :

رقبای شما در این مسیر تمامی توسعه دهندگان می باشند که مانند شما علم تولید و طراحی اپلیکیشن را دارند ! ولی وجهه تمایز برنامه نویسی اندروید با باقی مشاغل مجازی این است که شما قادر هستید برای هر محصول بازار و خریداران خاص خود را پیدا کنید ! چون برای هر اپلیکیشن خواهان خاصی وجود دارد .

سعی نکنید عجول باشید ! برنامه نویسی اندروید یک مقوله ی شاید زمانبر ولی پرسود است پس باید با درایت و برنامه ریزی درست پیش برید و مطمئن باشید با تولید اپلیکیشن های مختلف می تونید به درآمد ثابت و عالی برسید حال برای این که حرف بنده اثبات بشه می تونید به برنامه کافه بازار و برنامه های پرفروش ساده سری بزنید .

مسیر حرکت برای شروع :

شما ۵ کتاب یا نرم افزار آماده می کنید یا حتی سورس های رایگانی که در آموزش بعدی معرفی خواهیم کرد را دانلود کرده و ویرایش و فارسی سازی می کنید و به اسم خود آماده می کنید ، اپلیکیشن ها را در کافه بازار و ۵ مارکت دیگر ثبت می کنید ، قیمت هر اپلیکیشن را ۳۰۰۰ تومان در نظر می گیرید که می تونید اوایل کمتر هم در نظر بگیرید ، هر اپلیکیشن در کمترین حالت ۵۰۰۰ بار دانلود میشه ، البته نیازی به توجیه سودآور بودن این قضیه هم نیست چون با مشاهده فروش اپلیکیشن ها در کافه بازار متوجه قدرت برنامه نویسی سودآوری آن از هیچ و پوچ میلیونی و حتی میلیاردی می شوید .

مراجع یادگیری و کمکی :

مسلما حجم و گسترش یادگیری آموزش برنامه نویسی اندورید به قدری وسیع است که حتی ممکن است بیشتر از ۵۰۰ گیگابایت هم باشد ! از این روبنده در زیر سایت هایی که استارت آموزش یادگیری را به زبان ساده و فهم آسان توضیح داده اند قرار دادم که می تونید به رایگان ازشون استفاده کنید .

 • http://uncocoder.com
 • http://www.esfandune.ir
 • http://androidcode.ir
 • http://www.code-academy.ir
 • http://learnfiles.com/android-training-courses
 • http://ir-dl.com/pbf-books/android-programming
 • http://www.kelidestan.com/android
 • http://p30droid.com
 • http://p30download.com/fa/entry/51189
 • http://www.sokanacademy.com/categories/programming/android/tutorials
 • http://nikandroid.com

 

 

 

 

 

 

 

 

یک نظر بزارید

ایمیل شما منتشر نمی شود: