Ultimate magazine theme for WordPress.

ارز دیجیتال تاریخ رو تغییر میده!

0

تو دنیایی که سرتاسر جنگ و تحریم هست ارزش پول کشورهایی که با این بحران رو به رو هستن روز به روز کاهش پیدا میکنه. هر روز که از خواب بیدار میشیم یه چیزی گم میشه! یه روز پولامون، یه روز کلی ماشین! یه روز دکل نفت و یه روز….

حالا تو این وضعیت که هر روز ارزش پولامون داره کمتر و کمتر میشه و امکان داره یکی از همین یه روزها بیدار شیم و ببینیم بانک با پولایی که به امانت بهش دادیم فرار کرده باید دنبال راه چاره باشیم که ارزش پولمون کم نشه و واسطه‌هایی مثل بانک و موسسات رو حذف کنیم…

انتقال رمزارز
انتقال رمزارز

 

امکانش هست بانک رو حذف کنیم؟ پس چطور پولامونو جابجا کنیم؟

چندسال قبل شخص یا گروهی به اسم مستعار ساتوشی ناکاموتو یک الگوریتم بر پایه معادلات و قوانین ریاضی در بلاکچین طراحی کرد به اسم بیت‌‍کوین که اولین ارز دیجیتال است. سازوکار ارزهای دیجیتال به گونه‌ای هست که واسطه‌ها حذف میشن و اساس کارشون همتا به همتا هست.

برخلاف پولهای رایج جهان هیچ حکومت و دولتی روی این پول نظارت ندارد. این بدین معناست که ما برای انجام تراکنش‌ها نیاز به نهادهای متمرکز مثل بانکها و موسسات نداریم. یکی از مشخصه‌های جذاب بیت کوین این است که افراد میتونند بدون دادن اطلاعات شخصی  اقدام به ارسال و دریافت پول کنند. همچنین از نبود نظارت و قوانین دولتی در این حوزه خوشحالند و حس میکنند با سرمایه‌گذاری بر روی بیت‌کوین از آزادی مالی بیشتری برخوردارند.

البته ویژگی تراکنشهای ناشناس مورد اعتراض بعضی کشورها و دواتها قرار گرفته‌است ولی بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال ویژگی های منحصر به فرد زیادی دارند که باعث میشه هر روز ارزش بیشتری نسبت به روز قبل داشته باشند و مورد اعتماد مردم باشند. خیلیا معتقدند یه روز تاریخ به دو قسمت قبل از ارز دیجیتال و بعد از ارز دیجیتال تقسیم میشه زندگی بدون آنها مثل زندگی بدون اینترنت میشه.

در اصل این پول برای جلوگیری از فساد دولتها و پولشویی اختراع شد، بخاطر همین موضوع بسیاری از اقتصاددانان به ساتوشی توصیه کردند تا خود را به جهان معرفی نکند و شخصیتش مخفی بماند.

 

یک نظر بزارید

ایمیل شما منتشر نمی شود: