Ultimate magazine theme for WordPress.

اسکریپت‌های ماینر در پوشش گوگل‌کروم

0

شاید پیدایش رمز ارزها خیلی از مشکلات را حل کرد اما بوجو آمدن آن اثرات مخرب دیگری را نیز به همراه داشت که از آن می‌توان به پخش کدها و اسکریپتهای مخرب ماینینگ اشاره کرد این اسکریپت ها به شکل‌های مختلف مانند یک ویروس عمل می‌کند یعنی فقط کافیست راه نفوذ را پیدا کند.

اخیرا بسیاری از سایت‌ها شاید ناخواسته دچار این آلودگی شده‌اند و در حال حاضر نیز شاید قسمتی از منابع سایت خود را بدون آن که آگاه باشند به دلیل وجود این اسکریپت‌ها از دست داده‌اند ، اما عده‌ای دیگر از این بازدید کاربران به سایت‌هایشان سوء استفاده می‌کنند و اقدام به تزریق این اسکریت‌ها در مرورگر کاربر قربانی می‌کنند.

این اسکریپت‌ها به محض حضور در سیستم قربانی شروع به رفتن به یک زیرلایه برنامه‌ای می‌روند و شروع به استفاده از منابع سیستم قربانی می‌کنند.

چگونه تشخیص دهیم که سیستم ما آلوده به این اسکریپت‌ها شده است؟

به چند صورت میتوان متوجه این مشکل شد که در دو نوع مختلف سیستم یعنی رایانه‌های قابل حمل و رایانه‌های رومیزی تقسیم می‌شوند.

در لپ‌تاپ‌ها معمولا رفتار غیرعادی لپ‌تاپ هنگام بازکردن یک مرورگر ، به این صورت که به ناگهان فن سیستم شما با حداکثر ظرفیت خود شروع به گردش می‌کند در صورتی که سیستم شما اصلا نباید با یک جستجوی معمولی در وب اینقدر حرارت تولید کند.

راه دیگر چک کردن مداوم پروسه‌های در حال اجرا در سیستم است که در برنامه “task manager” میتوانید ببینید که چه برنامه‌ای در حال استفاده بیش از حد منابع است ، این را برای سیستم های رومیزی نیز پیشنهاد می‌شود.

 

لازم به اشاره  نیست که همیشه یک آنتی ویروس خوب در سیستمتان داشته باشید که از نسخه‌ها رایگان می‌توان به Avast نام برد که شما را برای انتخاب آنتی‌ویروس خوب به پست ” خبرهای بد برای ضد ویروس های پولی در ارزیابی های اخیر ” جلب می کنیم.

یک نظر بزارید

ایمیل شما منتشر نمی شود: