Ultimate magazine theme for WordPress.

بازگشت ناسا به ماه برای ماندن

0

بیانیه مدافع ناسا درباره بازگشت به ماه در پنج سال آینده
در بیانیه ای از مدیر جیان بردنستین، مدیر نائب رئیس سازمان هواشناسی ناسا، در نشست پنجم شورای ملی‌فضایی، در مورد معرفی فضانوردان آمریکایی به ماه در پنج سال آینده اعلام شد که به شرح زیر است:
“امروز، من به رهبران از سراسر کشور به عنوان معاون رئیس جمهور مایک پنس جلسه پنجم شورای ملی فدراسیون را رهبری کرد. پنس معاون رئیس جمهور به چشم انداز جسورانه رئیس جمهور دونالد جی. ترامپ برای اکتشافات فضایی اظهار داشت و به پیشرفت ناسا در مورد عناصر کلیدی برای اجرای دستورالعمل های سیاست فضایی رئیس جمهور گفت.
“از جمله موضوعاتی که در جلسه ما در مرکز فضایی و موشکی ایالات متحده در هانتسویل، آلاباما مورد بحث قرار گرفت، این بود که ما به ماه بازگردیم.

nasa
nasa

ناسا مسئول ارسال فضانوردان آمریکایی به ماه در پنج سال آینده است.
ما تا سال ۲۰۲۴ فرود آمدن به قطب جنوب ماه را به عهده می گیریم.
در اکتبر سال ۲۰۱۲، برای اولین بار پرواز اکتشاف ماموریت ۱ با هواپیمای Orion در سیستم موشکی فضایی (SLS)، و برای ارسال اولین ماموریت خدمه به مجاورت قمار تا سال ۲۰۲۲، به مقصد برسید.
ناسا همچنان به “استفاده از همه وسایل مورد نیاز” برای اطمینان از موفقیت مأموریت در حرکت ما به سوی ماه ادامه خواهد داد.

“این زمان مناسب برای این چالش است، و من به معاون رئیس جمهور اطمینان دادم که ما، مردم ناسا، به چالش هستند.

“ما در روزها و هفته ها برای رسیدن به این اهداف اقدام خواهیم کرد. ما طرح روشن برای کمپین اکتشاف ناسا را که در سه حوزه استراتژیک قرار دارد: مدار زمین کم، ماه و مریخ و عمیق تر در فضا قرار می دهیم.

“من قبلا هماهنگی جدیدی در ناسا انجام داده ام تا اطمینان حاصل شود که ما به طور موثر از این تلاش ها حمایت می کنیم، که شامل ایجاد یک هیئت مدیره مأموریت جدید برای تمرکز بر شکل گیری و اجرای فعالیت های توسعه اکتشافی است. ما آن را ماموریت ماموریت ماه به مریخ می نامیم.

“پیش از این هم من در مرکز پرواز فضایی مارشال برای دستیابی به تمام نیروهای خود برای تعهد به SLS با نیروی کار بودم. ما در مورد اعلام اخیر من گفتیم که ناسا تمام گزینه ها را در نظر بگیرد تا Orion را در اطراف ماه در نظر بگیرد. من تجزیه و تحلیل انجام شده ما را برای ارزیابی پرواز Orion در گزینه های تجاری مختلف به اشتراک گذاشته شده است. در حالی که برخی از این وسایل نقلیه جایگزین می تواند کار کند، هیچ کدام قادر به دستیابی به اهداف ما در مدار ماه برای ماموریت اکتشافی ۱ در مقیاس زمانی و بودجه نبودند. نتایج این تحقیق دو هفتهه تعهد ما را به SLS تایید کرد. جزئیات بیشتر در آینده منتشر خواهد شد.

“ما بسیار هیجان در مورد برنامه های ما وجود دارد و همچنین کارهای سخت و چالشی پیش رو داریم، اما من می دانم که نیروی کار ناسا و همکاران ما در این زمینه هستند. در حال حاضر ما به دنبال روش های خلاقانه برای پیشبرد تولید و آزمایش SLS برای اطمینان از راه اندازی اکتشاف ماموریت-۱ در سال ۲۰۲۰ هستیم. ما برای اطمینان از داشتن یک سیستم راه اندازی ایمن و مطمئن که وعده خود را برای مردم آمریکا حفظ می کنیم، کار خواهیم کرد.

“من می دانم که ناسا برای چالش پیش رو به سوی ماه آماده است، این بار برای ماندن”.

 

یک نظر بزارید

ایمیل شما منتشر نمی شود: