Ultimate magazine theme for WordPress.

برنامه بسته شدن گوگل پلاس مشخص شد

گوگل با انتشار اطلاعیه‌ای مبنی بر جمع‌آوری گوگل‌پلاس خبر داد

امروز گوگل به تمامی کاربران ، توسعه دهندگان و تمامی افرادی که به نوعی از سرویس گوگل پلاس شرکت گوگل استفاده می کردند اطلاعیه ای مبنی بر دانلود اطلاعات و دیتاهایشان ارسال کرده است.

0

شاید کمتر کسی اکنون از میان مردم شبکه اجتماعی گوگل پلاس را بشناسد اغلب مردم اصلا با این برنامه آشنایی ندارند شاید اگر از قدیمی های اینترنت باشید با سرویس گوگل+ آشنایی داشته باشید و بدانید که سرویس گوگل پلاس چیزی فراتر از یک سرویس ثبتنام با گوگل پلاس ([icon name=”google-plus” class=”” unprefixed_class=””])بوده.

داستان گوگل پلاس

شبکه گوگل پلاس که در دوران خودش یک سرویس کارآمد برای جوامع مختلف به حساب می آمد و کلاس کاری خودش را داشت و هنرمندان مهندسان دکترها و… در این شبکه یک میزگرد یا گروه داشتند با آمدن سرویس هایی دیگر مانند فیس بوک و واتس آپ و…. کم کم گوگل پلاس تبدیل به یک بیابان بی آب و علف شد و کاربران کمتر به آن سر میزدند بعد از مدتی گوگل برای آنکه این سرویس خاک نخورد سرویس ساخت حساب کاربری با اکانت گوگل را به گوگل پلاس اضافه کرد.

گوگل‌پلاس به تاریخ خواهد پیوست
گوگل‌پلاس به تاریخ خواهد پیوست

اما دسامبر سال ۲۰۱۸ گوگل رسما در مورد تصمیم گیری در مورد پایان عمر این سرویس به علت عدم ترافیک بالا و فراموش شدن این شبکه اعلامیه ای صادر کرد و عصر امروز اعلام کرد که این سرویس مطابق برنامه زیر اقدام به جمع آوری این سرویس خواهد کرد:

در روز ۲ آوریل سال ۲۰۱۹ گوگل تمامی گروه ها و داده های این سرویس را شروع به پاک کردن و نابود سازی این دیتا ها را آغاز میکند.

گوگل گفته هست حتی عکسها و ویدئوهای موجود در آلبوم گوگل پلاستان نیز پاک خواهد شد پس نسبت به دانلود یا بک آپ گیری و انتقال آنها به Google photos اقدام کنید.

البته گوگل به این موضوع اشاره کرده که حتما نسبت به تعیین و تکلیف مختوای خود تا قبل از ماه آوریل اقدام کنید و اینکه ممکن است پروسه پاک کردن گوگل پلاس ماها به طول بیانجامد پس ممکن است باز در Gsuit خود برخی موارد گوگل پلاستان را مشاهده کنید.

-از ۴ فوریه شما قادر به ساختن اکانت جدید و یا ایجاد گروه یا صفحه در گوگل پلاس نخواهید بود.

-گوگل همچنین در بخشی از ایمیل ارسالی به کاربران در مورد ورود به برخی سایت ها با دکمه google+ sign in گفته است که قطعا دسترسی شما از این سایت ها با مشکل دچار خواهد شد اما امکان دارد این مورد را تا مدتی ادامه دار بتوانید با اکانت گوگل خود به جای اکانت گوگل پلاس وارد شوید.به این منظور کلیدها تغییر خواهند کرد یعنی به جای “google+ sign-in” شما میتوانید هرجایی که دکمه “google sign-in” را مشاهده کردید با همان حساب های کاربری ادامه دهید از این بابت مشکلی به وجود نخواهد آمد.

گوگل‌پلاس به تاریخ خواهد پیوست
دکمه های مشهور ساخت حساب های کاربری با گوگول و فیس بوک

 

-مشتریان Gsuit : این دسته از مشتریان همچنان دسترسی به اکانت های گوگل پلاسشان وجود خواهد داشت که از ائمجا که ما تحریمیم زیاد به ما ربطی نداره چون در ادامه ذکر کرده که به ادمین g suit مراجعه کنیم.

 

و در انتها این پیام خطاب به توسعه دهندگان که با دکمه google+ sign in و API های این سرویس چه کنند این دسته را به پنل این API هدایت می کنیم و آنجا توضیحات دقیق جایگزینی  این موارد موجود است.

 

بروزرسانی — توجه : هم اکنون سرویس گوگل پلاس توسط گوگل بسته شده و به کار خود خاتمه داده است

یک نظر بزارید

ایمیل شما منتشر نمی شود: