Ultimate magazine theme for WordPress.

خبرهای بد برای ضد ویروس های پولی در ارزیابی های اخیر

مجموعه های امنیتی پولی خدمات مختلفی را ارائه می دهند اما قابلیت اصلی ضد ویروس بودن آنها با نرم افزار های رایگان در این زمینه یکسان است.

2

اگر شما نگران آلوده شدن رایانه خود به بد افزارها هستید ممکن است مشترک یکی از مجموعه های امنیتی شوید. اما ارزیابی اخیر AV-Test  از ضد ویروس های برتر، جایگاه سرویس رایگان Avast را در صدر جدول  و جایگاه Windows defender  را بدنبال آن آشکار کرد.

یکی از بهترین ضد ویریوس ها بر اساس گزارش AV-Test

و اما دلایل این ادعا

اول اینکه مجموعه امنیتی همراه مایکروسافت دیگر مانند گذشته یک شوخی نیست. دوم اینکه مصرف کنندگان ممکن است در خرج کردن برای خدماتی که دیگر سرویس های رایگان انجام می دهند افراط کرده باشند.

مجموعه های امنیتی مدرن

بهترین مجموعه های امنیتی مدرن شماری از مزایا را از خود نشان می دهند که فراتر از یک ضد بدافزار می باشند. مزایایی مانند ایمن کردن رایانه در برابر ransomware ، فراهم کردن یک firewall داخلی بجای firewall ویندوز، محافظت کردن از اطلاعات پرداخت و پسورد ها، مسدود کردن حملات  zero-day در مواقع بروز و گاهی هم داشتن خدمات  vpn.

 

در حالیکه این حفاظت های اضافی ارزشمند هستند میتوان آنها را به صورت مجزا خریداری کرد. درست است که می توان حفاظت جامعی توسط این مجموعه ها فراهم کرد اما آزمایش انجام شده توسط AV-Test.org در نوابر و دسامبر استدلالی است که سرویس های رایگان، حفاظت و کاربری یکسان یا حتی بهتری نسبت به مجموعه ای که خریداری خواهید کرد ارائه می دهند.

بهترین مجموعه های امنیتی در حال حاضر

AV-Test یک خانه پژوهش مستقل در آلمان است و تشکیلات آن دائما عمده مجموعه های امنیتی را آزمایش و هر چند ماه یک بار گزارش هایی را منتشر می کنند.

معیار های رتبه بندی

هر مجموعه امنیتی بر پایه سه معیار رتبه بندی شده اند. حفاظت، عملکرد و کاربری  که تا 6 امتیاز در هر معیار کسب می کنند. دوازده محصول تحت عنوان محصولات برتر توسط AV-Test رتبه بندی شده اند، که هیچ معیاری کمتر از 5.5 امتیاز نگرفت. این محصولات عبارتند از:

Vipre Advanced Security 11.0

Trend Micro’s Internet Security 15.0

Norton Security 22.16

McAfee Internet Security 22.1

Kaspersky Internet Security 19.0

F-Secure Safe 17

BullGuard’s Internet Security 19.0

Bitdefender Internet Security 23.0

Avira Antivirus Pro

AVG Internet Security 18.7/18.8

Avast Free Antivirus 18.7/18.8

AhnLab V3 Internet Security 9.0.

معیار مبنا

Windows defender مایکروسافت، محصول مبنا در نظر گرفته شده است که مجموعه های امنیتی پولی با پیشی گرفتن از آن خود را اثبات کرده اند. اما اگر شما هر یک از این مجموعه های امنیتی را طبق درجه حفاظت رتبه بندی کنید، Windows defender در جایگاه ششم از بیست مجموعه امنیتی که AV-Test منتشر کرده است قرار می گیرد.

Windows defender معایب خود را داشت. AV-Test آن را بخاطر پایین آوردن سرعت نصب برنامه های استاندارد محکوم کرد. اگر چه این نادر است اما مشکل جدی تر این بود که نرم افزار های قانونی به عنوان بدافزار شناسایی می شدند هر چند این اتفاق 7 بار از بین 1.5 میلیون نمونه  تکرار شد درحالیکه میانگین آن 5 بود.

Avast به نوبه خود، بخاطر پایین آوردن سرعت بازکردن سایت های محبوب نسبت به مقدار میانگین تنزل پیدا کرد که به احتمال زیاد به این دلیل بود که آنها را برای تهدید های احتمالی بررسی می کرد اما تنها یکبار به اشتباه نرم افزار قانونی را به عنوان بدافزار شناسایی کرد.

McAfee’s Internet Security هر نمونه از بدافزار را به چنگ آورد، عملکرد سریعتری در وب و برنامه ها نسبت به مقدار میانگین داشت و هیچگاه یک برنامه قانونی را به عنوان بدافزار شناسایی نکرد. بقیه مجموعه های امنیتی پولی به همین خوبی عمل کردند.

و در آخر

با این حال اگر شما خسیس یا تنبل هستید و یا فقط فراموش می کنید که برای PC جدید خود یک ضد ویروس دانلود کنید، به نظر می رسد که مایکروسافت شما را پوشش داده است و اگر می خواهید به سمت استفاده از یک مجموعه امنیتی قدم بردارید، Avast بطور رایگان به شما ضد ویروس، امنیت Wi-Fi و یک رمز عبور پیشنهاد می کند.

در حالی که هنوز دلایل قانع کننده ای برای سرمایه گذاری در یک مجموعه امنیتی پولی وجود دارد، نتایج AV-Test استدلال مخالف و محترمانه ای را تقدیم می کند.

%ها کامنت
  1. مهدی نجفی گفته

    عالی بود

    1. محمد مهدی ساداتیان گفته

      خدا قوت

یک نظر بزارید

ایمیل شما منتشر نمی شود: