Ultimate magazine theme for WordPress.

خدمه اسپیس ایکس در کپسول فضایی نسل جدید

space x
0

دراگون ساخته شده تا فضانوردان از سفرشان لذت ببرند که با چهار پنجره مسافرین کپسول می توانند نمایی از زمین ، ماه و نمایی عریض تر از منظومه شمسی که دقیقا پنجره کنار صندلیشان هستند را مشاهده کنند ،درون این فضا پیما این فضاپیما با بالاترین کیفیت فیبرکربن و پارچه آلکانترا ساخته شده است که آلکانترا یک پوشش از جنس میکروفیبر که توسط “Alcantara S.p.A” تولید صنعتی شده و به بازار عرضه شده است. که به طور عمده در طراحی، مد، لوازم جانبی، لوازم الکترونیک مصرفی، صنعت خودرو و صنایع دریایی استفاده می شود.

نمای داخلی دراگون
نمای داخلی دراگون

خدمه دراگون امکانات فراوانی در داخل اتاقک کنترل دارند برای مثال سیستم فرار اضطراری ( که در سال ۲۰۱۵ تست شده ) که به سرعت فضا نوردان را در صورتی که چیزی به مشکل بخورد به مکانی امن منتقل میکند تجربه ای مانند تجربه نیروی G که بر بروی ترن هوایی احساس می کنید.

نمای داخلی دراگون
نمای داخلی دراگون

داگون برای فضانوردان اطلاعات برخط و زنده را از وضعیت دراگون مانند اطلاعات سوخت ، جهت حرکتی ، وضعیت باتری ها ، وضعیت قرار گیری در فضا ، محاسبه مسافت جدودی و همچنین در مورد محیطی داخلی در اختیار فضانوردان قرار میدهد.

نمای مانیتور های لمسی دراگون
نمای مانیتور های لمسی دراگون

خدمه دراگون سیستم کنترل محیطی و پشتیبانی حیات را دارند به نام (ECLSS) که باعث میشه محیطی راحت و ایمن داشته باشند.
درطول سفر ، فضانوردانی که سوار بر دراگون هستند میتوانند دمای داخلی دراگون را بین ۶۵ الی ۸۰ درجه فارنهایت یا به عبارتی ۲۶٫۶الی ۱۸٫۳درجه سانتی گراد تنظیم کنند.

نمای داخلی دراگون
نمای داخلی دراگون

دراگون یک فضاپیما مستقل است و بدون دخالت دست هدایت می شود اما این دلیل نمیشود که فضا نوردان کنترلی رو آن ندارد درطی ماموریت دراگون توسط ایستگاه های زمینی هدایت می شود و در صورت بروز مشکل یا ققطع ارتباط دراگون می توند پرتکل اجازه دسترسی کنترل دستی را به فضا نوردان بدهد

 

منتظر نظراتتان هستیم…

یک نظر بزارید

ایمیل شما منتشر نمی شود: