Ultimate magazine theme for WordPress.

درست کردن چارت برای دیتا در طول زمان در اکسل

0

وقتی شما دیتایی دارید که زمان در آن دخیل است و بایستی این دیتا را در یک چارت نمایش دهید بایستی چند ترفند در اکسل بدانید تا آن را در یک چارت نمایش دهید.ما این آموزش را در اکسل ورژن ۱۶ آماده می‌کنیم ممکن است که در برخی ورژن‌ها مکان‌ها متفاوت باشد.

 

استفاده از X,Y در نمودار پراکندگی

زمانی که دیتا شما نیاز به زمان یا تاریخ دارد شما میتوانید از نمودار یا چارت Scatter charts استفاده کنید این گزینه در تب Insert در بخش charts قرار دارد .

اکسل چارت نویسی
اکسل

این نمودار به طور خودکار دیتا زمان با تاریخ را تبدیل به یک محور در نمودار می‌کند و شما میتوانید آن را درصورتی که ازشما نخواست آن را بطور دستی وارد کنید برای مثال ما یک تستی انجام دادیم و اکنون نیازداریم تا اعدادی که در محور X داریم را در طول زمان نشان دهیم.

جدول و دیتا ها
نمونه اکسل جدول

ما میخواهیم  ستون time را در محور افقی قرارداده و مقادیر x را به محور عمودی در طول محور زمان نسبت دهیم پس بر روی آیکون Scatter کلیک میکنیم در صورتی که نمودار ساخته شد که هیچ اگر ساخته نشد بر روی

چارت
چارت

البته به طور خودکار در صورتی که بلوک انتخاب شد در یکی از بلوک های دیتا باشد اکسل به طول خودکار یک نمودار از دیتا تهیه می‌کند. همانطور که گفتیم در صورتی که نموادر سفید آمد نشان می‌دهد که شما خودتان باستی دیتا را به اکسل معرفی کنید،پس بر روی Select Data از تب Design کلیک کنید.

select data
select data

پس از انتخاب این گزینه از شما میخواهد دیتاها را در جدول مشخص کنید، صفحه باز شده به صورتی زیر خواهد بود:

اکسل

خب بر روی Add کلیک میکنیم سپس با پنجره زیر مواجه می‌شویم:

data in excel
data in excel

پس از مشخص کردن دیتا‌ها بر روی ok کلیک میکنیم و سپس مجدد دیتاها را تایید کرده و سپس نمودار برایمان رسم می‌شود.

plastic_vibration
plastic_vibration

 

در صورتی که در بخشی از آموزش مشکلی داشتید از طریق کامنت برایمان کامنت بگذارید.

یک نظر بزارید

ایمیل شما منتشر نمی شود: