Ultimate magazine theme for WordPress.

طوفان خورشیدی در راه زمین است احتمال اختلال ارتباطات

0

به گزارش تک‌فکت; هفته گذشته شاهد فعالیت بسیار کم خورشیدی بودیم، اما به نظر می‌رسد که خورشید اکنون در حال آماده شدن است. پیش از این، گزارش شده بود که یک لکه جدید خورشیدی در رو به روی زمین، یک قرص خورشیدی ظاهر شده است که رفتار نامنظم داشت. تنها 24 ساعت پس از ورود به زمین، اندازه لکه خورشیدی سه برابر شد. و اکنون به نظر می رسد که فردا، 3 آگوست، یک طوفان خورشیدی به سیاره ما برخورد خواهد کرد. بادهای خورشیدی پرسرعتی که از جو خورشید فرار کرده اند عامل این طوفان هستند. برای فهمیدن اینکه چقدر می تواند خطرناک باشد، ادامه مطلب را بخوانید.

طوفان‌خورشیدی فردا به زمین خواهد رسید

از آنجایی که طوفان خورشیدی پیش‌بینی‌شده از کلاس G1 است که به عنوان جزئی طبقه‌بندی می‌شود، احتمالاً طوفان برای ما دردسر زیادی ایجاد نخواهد کرد. با این حال، باعث نمایش شفق قطبی در عرض های جغرافیایی بالاتر می شود. نمایشگرهای شفق قطبی، الگوهای پرده‌مانند زیبایی در آسمان هستند که در نتیجه انکسار نور هنگام برخورد تابش خورشیدی با اتمسفر در زوایای عجیب رخ می‌دهند. علاوه بر این، یک احتمال جزئی خاموشی رادیویی موج کوتاه وجود دارد که می‌تواند بر اپراتورهای رادیویی و برخی از سیستم‌های ناوبری در کنار روز زمین تأثیر بگذارد.

GEOMAGNETIC
GEOMAGNETIC

طوفان های خورشیدی به پنج کلاس از G1 تا G5 تقسیم می شوند. در حالی که G1 جزئی ترین نوع طوفان خورشیدی است که می تواند به این سیاره برخورد کند، G5 شدیدترین نوع طوفان است. یک مثال خوب از G5، رویداد Carrington است که در سال 1859 رخ داد و سیستم های تلگراف را نابود کرد و باعث از کار افتادن شبکه برق شد.

 

یک نظر بزارید

ایمیل شما منتشر نمی شود: