Ultimate magazine theme for WordPress.

هک اینستاگرام و راه‌های محافظت از حریم شخصی در اینستاگرام

hack instagram

راه های متفاوتی برای هک کردن اکانت اینستاگرام شما وجود دارد که در این مقاله به انها اشاره خواهیم کرد و شما را از آنها آگاه خواهیم نمود.

0

در میان ریسک حضور در اینترنت حضور در شبکه های اجتماعی که کوهی از اطلاعات شخصیمان در آنها انبار شده است ، شاید هک شدن یکی از کابوس های شبانه ما باشد که هر روز با آن دست و پنجه نرم میکنیم در این میان هک اینستاگرام یکی از این موارد است.

با یک جستجو عادی در اینترنت می توانید از این تهدید در اینترنت میتوانیم متوجه عمق فاجعه شویم.

هک اینستاگرام
هک اینستاگرام

روش های هک اینستاگرام

خیلی از سایت ها در حال فروش برنامه هایی برای هک اکانت های اینستاگرام هستند، بیشتر این برنامه ها در حال حاضر از روشهای بسیار معمولی استفاده می کنند مانند استفاده از رمزهای مختلف تا یافتن رمز اکانت شما بگذارید تا رمزهایی که بیشتر برای اکانت ها معمولا انتخاب می شوند برایتان قرار دهیم تا متوجه عمق فاجعه انتخاب گذرواژه شوید.

123456 Unchanged
password Unchanged
123456789 Up 3
12345678 Down 1
12345 Unchanged
111111 New
1234567 Up 1
sunshine New
qwerty Down 5
iloveyou Unchanged
princess New
admin Down 1
welcome Down 1
666666 New

abc123 Unchanged
football Down 7
123123 Unchanged
monkey Down 5
654321 New
!@#$%^&* New
charlie New
aa123456 New
donald New
password1 New
qwerty123 New

اگر رمز شما یکی از رمزهای بالا است که بایستی حتما در اولین فرصت رمز خودتان را تغییر دهید ، ما پیشنهاد می کنیم که رمزتان حداقل داری 16 کاراکتر باشد و از حروف لاتین بزرگ و کوجک استفاده کنید.

پسوردساز پیشرفته

و روش دیگر

روش کلی دیگر که ممکن است حتی برای دسترسی به اکانت‌های دیگر هم داشته باشند دانلود و نصب برنامه های مخرب یا جاسوس‎افزارها است که میتوانند اطلاعات شما را به سرقت ببرند.

جاسوس افزارها باز به چند بخش تقسیم می شوند برنامه اول برنامه های فیشینگ هستند که زمانی که شما زمانی که میخواهید وارد سایت اینستاگرام شوید یا اپلکیشن اینستاگرام را باز می کنید اطلاعات را ثبت می کند و برای هکر ارسال می کند.

برای مقابله با این برنامه ها حتما از یک آنتی ویروس مناسب در تلفن همراهتان استفاده کنید.

چه کنیم تا اینستاگرام ما هک نشود

خب همانطور که میدانیم پیشگیری بهتر از درمان است پس بایستی مراحب زیر را به ترتیب اجرا کنید:

  1. ابتدا از یک رمز قوی استفاده کنید که غیر قابل حدس زدن باشد،گذرواژه قوی متشکل از اعداد ، حروف بزرگ و کوچک که بایستی حداقل 16 کاراکتر باشد پیشنهاد می شود از پسوردسازها استفاده کنید.
  2. تایید دومرحله ای خودتان را فعال کنید تا برای هر بار ورود به حسابتان برایتان ایمیل یا پیامک بیاید.

این مرحله برای سیستم عامل های IOS و Android  اندکی متفاوت است برای ورود به بخشی که بتوان تایید دومرحله ای را فعال کرد در ios ابتدا بر روی آیکون آدمک  که همان بخش کاربری هست بروید،سپس بر روی آیکون منو بزنید تا وارد تنظیمات شوید.

برای اندروید همانند ios بر روی نوار پایین بر روی  انتخاب کنید تا وارد بخش کاربری شوید و به منظور ورود به تنظیمات بر روی   لمس کنید سپس در لیست باز شده به آخر رفته و بر روی چرخ دنده لمس کنید.

سپس در قسمت Privacy and Security بر روی  tow-factor Authentication لمس کنید.

ورود دومرحله‌ای اینستاگرام
ورود دومرحله‌ای اینستاگرام

سپس با   صفحه ورود دو مرحله2ای روبه‌رو می‌شوید که بایستی بر روی Get started لمس کنید سپس شما 2 امکان دارید برای ورود دو مرحله ای که یکی ورود دومرحله ای با sms است و دیگری ورود با اپلکیشن ورود است.

ورود دومرحله‌ای اینستاگرام
ورود دومرحله‌ای اینستاگرام

سپس text message را مراحلش را پیش میروید یک پیامک برایتان ارسال می گردد که آن را وارد می کنید و ادامه می دهید و با صفحه زیر مواجه می شوید

هک اینستاگرام
هک اینستاگرام

پس از دیدن این صفحه ادامه میدهید و در صورتی که تلفن همراهتان به سرقت رفت یا دسترسی به سیمکارتتان نداشته باشید به شما یکسری کد های بازیابی خواهد داد برای رفع این مشکل این کدها را در یک مکان امن نگهداری نمایید.

هک اینستاگرام
هک اینستاگرام

چرا ورود دو مرحله‌ای مهم است؟

در عصری که حضور داریم روزانه رمزهای بسیار زیادی شکسته می‌شوند و در قالب یک پسورد لیست در هر روز یا هر ماه در اینترنت منتشر می‌شوند و هکرها از این پسورد لیست ها برای کامل کردن لیست پسوردهایشان برای نفوذ استفاده میکنند.

حال هرچه این روش ورود به حساب کاربری پیچیده تر باشد شما در حفاظت از اطلاعات و حریم شخصی خود موفق تر خواهید بود.

منبع تک فکت
یک نظر بزارید

ایمیل شما منتشر نمی شود: