Ultimate magazine theme for WordPress.

پرتاب Cygnus به سوی ایستگاه فضایی بین‌المللی

0

این فضاپیما توسط راکت ( Antares 230 ) از ایسگاه فضایی ویرجینیا پرتاب شد ، تمای مراحل پرتاب توسط رسانه‌های ارتباط جمعی و رسانه اختصاصی ناسا پخش زنده شد و اکنون این فضاپیما در مدار قرار دارد تا به ایستگاه بین المللی برود.

فضانورد اعزامی ۵۹ که شامل ( Anne McClain ) از ناسا و ( David Saint-Jacques ) از سازمان فضایی کانادا از بازوی رباتیک ایستگاه فضایی استفاده خواهند کرد تا Cygnus را در فضا بگیرند، این در حالی است که ( Nick Hague )  از دورن ایستگاه فضایی اطلاعات تله‌متری را پایش می‌کند.

Cygnus چگونه فضاپیمایی است؟

این فضاپیما در واقع یک باربر فضایی است که بصورت خودکار بدون نیاز به کنترل انسان بصورت خودکار کارهای موجود را انجام داده و محموله موردنظر را به مقصد می‌رساند.

Cygnus
Cygnus

این فضاپیما توسط یک شرکت وابسته به صنایع دفاعی و هوافضا آمریکا تهیه و تدارک دیده شده است نام این شرکت Northrop Grumman است.

 

محموله یازدهمین پرتاب Cygnus چیست؟

Cygnus قرار است در یازدهمین پرتاب خود این محموله‌ها که در زیر معرفی می‌شوند را به ایستگاه‌فضایی برساند:

  1. مدلهایی برای رشد فزاینده مواد : آزمایش پیرفته کلوئیدها در این تست از ژل‌هایی در فضایی دارای جاذبه میکرو تست می‌شوند. این آزمایشات در زمینه‌های غذایی داروییو الکترونیک می‌تواند کارا باشد.
  2. ربات‌های جدید : ربات‌هایی کوچک اما با ماموریتی بزرگ
آستروبی
آستروبی

این ربات‌ها برای کمک به فضانوردان ایستگاه فضایی برای تست‌های میکروجاذبه هستند و در واقع می‌توان گفت که این ربات های چشم و گوش ایستگاه کنترل‌زمینی در ایستگاه‌فضایی هستند.

 

گمان می‌رود ناسا این ماموریت را به شکل کلی به تست در حوزه میکروجاذبه ها اختصاص داده و آزمایش دیگری ندارد ، اما این ربات جدید آستروfی که یک نوآوری خوب به حساب می‌آید میتوان گفت که این ربات‌ها آینده‌ای درخشان خواهند داشت.

یک نظر بزارید

ایمیل شما منتشر نمی شود: