Ultimate magazine theme for WordPress.

پروانه های ایموشن

وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین (UAVs)

0
اشیاء پرنده فوق سبک با رفتار دسته جمعی

پروانه های ایموشن (eMotionButterflies) ساختمان فوق سبک حشرات مصنوعی را با رفتار پروازی هماهنگ و دسته جمعی ترکیب می کنند.

رفتار دسته جمعی
رفتار دسته جمعی

برای جور درآوردن شکل طبیعی نقش تا جایی که امکان دارد، خصوصیات پروانه های مصنوعی شدیدا روی برد های الکترونیک یکپارچه شده است. آنها قادر به فعال کردن بال ها بصورت فردی و دقیق و در نتیجه اجرای حرکات سریع هستند.

مدار های یکپارچه الکترونیک
مدار های یکپارچه الکترونیک

برای قادر ساختن پروانه ها بمنظور انجام مانورهای پروازی مختلف با قابلیت اطمینان و ثبات فرآیند. ارتباط دائمی ضروری است. محلی کردن اشیاء در حال پرواز با استفاده از فناوری رادیو و سنسورهای موجود در پرنده در ترکیب با سیستم های هدایت و مانیتورینگ مراقبت می شود.

سیستم هدایت و کنترل

ده دوربین مادون‌قرمز نصب‌شده در محل، پروانه‌ها را با استفاده از دو نشانگر فعال (infraredLEDs) ثبت می‌کنند. دوربین‌ها اطلاعات موقعیت را به کامپیوتر اصلی انتقال می‌دهند که همانند یک کنترل‌کننده ترافیک هوایی عمل کرده و از بیرون پروانه ها را هماهنگ می کنند.

دوربین مادون قرمز و رایانه
دوربین مادون قرمز و رایانه
هیچ خلبانی لازم نیست که پروانه‌ها را کنترل کند

مسیرهای پیش برنامه ریزی شده که مسیر پرواز را برای پروانه ها طی مانورشان مشخص می کنند، در کامپیوتر مرکزی ذخیره شده اند. با این حال، با کمک الگوهای رفتاری ذخیره‌شده، آن‌ها نیز می‌توانند به طور خودکار در محیط حرکت کنند. در این رابطه، ارتباط مستقیم بین اشیاء بیونیک وجود ندارد.

رفتار دسته جمعی
رفتار دسته جمعی

هر پروانه مسیر پروازش را به طور بی‌سیم از کامپیوتر اصلی دریافت می‌کند و تلاش می‌کند تا این مسیر را به بهترین نحو ممکن اجرا کند. حرکات لازم بال برای این منظور بر روی مدار اجسام پرنده محاسبه شده اند.

اگر یک پروانه مسیر خود را ترک کند، فورا اصلاح می شود. برای انجام این کار سیستم دوربین موقعیت فعلی و دقیق تمام اشیا در حال پرواز را ۱۶۰ بار در ثانیه اندازه گیری می‌کند. بر همین منبا کامپیوتر می تواند انحرافات را شناسایی کند.

بنابراین برنامه ریزی مسیر های پرواز به طور مداوم به روز شده و خطر برخورد در زمان مناسب تشخیص داده می شوند. برای جلوگیری از برخورد، کامپیوتر استراتژی های کناره گیری مناسب را بر اساس قواعد تعریف شده توسعه می دهد.

مشخصات
شرح معیارها واحد
طول دو سر بال ۵۰ سانتی متر
وزن ۳۲ گرم
فرکانس بال زدن ۱-۲ هرتز
سرعت پرواز ۱-۲٫۵ متر بر ثانیه
زمان پرواز ۳-۴ دقیقه
زمان شارژ دوباره ۱۵ دقیقه
دوربین ها ۱۰ مادون قرمز
نرخ تصویر ۱۶ تصویر در ثانیه
پیکسل های آنالیز شده ۳٫۷ میلیارد پیکسل در ثانیه
یک نظر بزارید

ایمیل شما منتشر نمی شود: