Ultimate magazine theme for WordPress.

چگونه گواهی ssl رایگان بگیریم؟

گواهی ssl مجانی

2

با سلام خدمت مخاطبان تک فکت امروز میخواییم سایت هایی که گواهی ssl رایگان میدهد را معرفی کنیم و از یکی از آنها گواهی دریافت کنیم.

گواهی SSLرایگان چیست؟

همانطور که میدانید گواهیی ssl پرتکل ارتباطی شما را از http:// به https:// تغییر میدهد و این یعنی ارتباط کاربر سایت با سرور رمزگذاری می شود و امنیت ارتباطی سایت حفظ می شود.

حال برای آن که گواهی ssl معتبری داشته باشیم بایستی از فروشندگان معتبری مانند کومودو (COMODOو…) خرید کنیم که تمامی مرورگر ها آن را می شناسند البته گواهی های دیگری نیز وجود دارند که از موضوع ما خارج است .

با پیشرفت فناوری و تقریبا رایگان شدن و ارزان شدن برخی خدمات سایت هایی آمده اند و نسبت به ارائه گواهی SSL رایگان اقدام کرده اند و این گواهی های هیچ تفاوت شایانی با گواهی های دیگر ندارند.

سایت های گواهی SSL میدهند

خب در واقع چند سایت معروف در این زمینه وجود دارند که از آنها می توان به “sslforfree” و “freessl” و” zerossl “و … نام برد که با یک ثبتنام ساده برای سایت شما گواهی ssl معتبر صادر می کنند.

بهترین سایت SSL رایگان

بهترین سایتی که حتی کارکردن با آن نیز راحت است و به سادگی می توان آن را راه اندازی کرد می توان به sslforfree نام برد که به آدرس sslforfree.com می باشد.

آموزش نصب گواهی SSL

خب برسیم به آموزش ابتدا بهتر است در سایت ثبت نام کنید

ثبت نام در SSL FOR FREE
گواهی SSL رایگان

پس از ثبت نام وارد سایت می شویم و آدرس سایت خود را در آن وراد می کنیم.

ثبت نام سایت در ssl for free
گواهی ssl رایگان

پس از ثبت برای انکه سایت متوجه بشود که شما آدرس وارد شده برای شما می باشد یک صحت سنجی انجام میدهد که بایستی یک از 3 روش که ما پیشنهاد میدهدم از فعالسازی دستی یا “Manually Verify”  استفاده کنید تا با آپلود 2 فایل در هاستتان گواهی برایتان فعال شود.

sslforfree
sslforfree

فایل ها را بایستی در پوشه ای در هاستتان انجام دهید و این پوشه چون “.” اولش دارد پس مخفی است بایستی به فایل منیجر سی پنل مراجعه کنید و بخش setting بالا سمت راست

سی پنل
سی پنل

سپس در پنجره باز شده تیک گزینه ” show hidden files ” رو بزنید  تا فایل هایی که اولشون “.” dیا به عبارتی مخفی هستن نمایش داده بشه

سی پنل
سی پنل

حال اگر پوشه ” .well-known ” وجود داشت داخلش برید که معمولا موجود هست اگر نبود یه پوشه دقیقا با همین نام بسازید و یادتون نره که حتما “.” رو اولش بزارید .

.well-known
.well-known

حال داخل پوشه برید و داخلش یه پوشه با نام acme-challenge  بسازید. سپس فایلهای تایید صحت دستی را در پوشه acme-challenge آپلود کنید

منظورم فایل های هست که برای صحت سنجی ساخته شده

 

سپس بر روی “Download SSL Certificate” کلیک کنید. در نهایت 3 تا کد رمزگذاری شده در اختبارتون قرار میدهد که اونهارو بایستی در بخش ssl/tls هاستتون قرار بدید تا گواهی فعال بشه

 

اگر مشکلی داشتید در زیر کامنت کنید تا هم جوابتون رو بدیم هم در ادامه مقاله با نام خودتان قرار بگیرد.

 

%ها کامنت
 1. کاظم گفته

  سلام من تمام مراحل رو انجام دادم و مشکلی هم پیش نیامد ولی سایتم همچنان http هست.
  میشه راهنمایی کنید؟

  1. مهدی نجفی گفته

   با سلام
   لطف میکنید مراحل طی شده را شرح دهید؟
   گواهی را دریافت کردید؟

یک نظر بزارید

ایمیل شما منتشر نمی شود: