Ultimate magazine theme for WordPress.

ایلان ماسک می گوید استارلینک در نیجریه و موزامبیک تایید شده است

0

به گزارش تک‌فکت; به نقل از تک‌کرانچ این خبر سه روز پس از پاسخ ماسک به توییتی درباره راه اندازی سرویس در آفریقا منتشر می شود. او در توییتی نوشت:

«بله، اولین کشورهای آفریقایی که به زودی معرفی خواهند شد. استارلینک در هر نقطه از زمین که ما قانوناً مجاز به خدمات رسانی هستیم، خدمت خواهد کرد.

استارلینک در بیش از 30 کشور که از نظر قانونی تایید شده است، فعالیت می کند، در اصل، جایی که مجوزهای لازم برای ارائه خدمات اینترنتی را دارد. پرتاب آن در آفریقا، به ویژه در نیجریه، از سال 2021 در حال انجام است. در ماه مه گذشته، اسپیس ایکس تعدادی از نمایندگان را به کمیسیون ارتباطات نیجریه (NCC)، تنظیم کننده ارتباطات راه دور کشور، فرستاد تا درباره امکان دریافت مجوز برای بهره برداری از Starlink در این کشور بحث کنند.

بر اساس گزارش های مطبوعات محلی، Nairametrics، NCC این مجوز را تایید کرده است، که توئیت امروز ماسک را تایید می کند. این نشریه همچنین گفت که مجوز دریافت شده توسط Starlink Internet Services Nigeria Ltd. (نام تجاری آن) تحت دسته ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) است – سایر ارائه دهندگان خدمات مانند مخابرات و اپراتورهای خصوصی نیز در این دسته قرار می گیرند – و برای مدت زمان طولانی ادامه خواهد داشت. و مجوز از ماه مه 2022 شروع می شود.

استارلینک رقابت بسیار مورد نیاز را برای اپراتورهای مخابراتی نیجریه مانند MTN و Airtel به ارمغان می آورد، که مجبور به رقابت با یکدیگر بدون بهبود کیفیت اینترنت خود شده اند.

اگرچه یک استدلال علیه Starlink وجود دارد: گران است. با 110 دلار (3.080.000تومان(“دلار28000تومان”)) برای پیش‌سفارش – همچنین قیمت ماهانه آن – و 599 دلار (16.772.000تومان) برای یک کیت کامل، از جمله دیش، سه‌پایه نصب و روتر Wi-Fi، قیمت استارلینک برای مردم نیجریه‌ای معمولی گران است. کاربر موزامبیکی. خدمات پریمیوم آن حدود 2500 دلار (70.000.000تومان) برای کیت کامل و 500 دلار (14.000.000تومان) ماهانه هزینه دارد.

*قیمت‌ها با دلار 28000تومان محاسبه شده‌اند.
یک نظر بزارید

ایمیل شما منتشر نمی شود: