Ultimate magazine theme for WordPress.

ژن اسرارآمیز جدیدی که در کرونا یافت شد

New gene discoverd in covid-19

0

در یک ویروس که تنها ۱۵ ژن در کل دارد، دانستن بیشتر در مورد این و تداخل دیگر ژن‌ها  یا “ژن در ژن” – می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی بر نحوه مبارزه ما با ویروس داشته باشد. ژن جدید در ویروس کرونا امروز در تک فکت شرح داده می‌شود.

یک محقق فوق دکترا در دانشگاه  Sinica در تایوان به نام چیس نیلسون می گوید

همپوشانی ژن‌ها ممکن است یکی از مجموعه‌ای از روش‌هایی باشد که در آن کرونا ویروس ها در آن تکامل یافته‌اند تا به طور موثر تکثیر شوند و مصونیت میزبان را خنثی کنند و یا خودشان انتقال دهند،

همچنین این محقق در موزه طبیعت آمریکا در میان دانشمندان گفته است که

با توجه به اینکه ژن‌های همپوشانی کننده وجود دارند و چگونگی کارکرد آن‌ها ممکن است راه‌های جدیدی را برای کنترل به دست بیاورند , برای مثال از طریق داروهای ضد ویروسی .

تیم تحقیقاتی یک ORF3d شناسایی کردند یک ژن جدید همپوشانی در SARS-CoV-2 که توانایی رمزگذاری پروتئینی را دارد که بیش از حد تصادفی و بیش از حد انتظار است.آنها دریافتند که این ژن در ویروس پانگولین کرونا نیز وجود دارد ، که شاید منعکس کننده از دست دادن یا افزایش مکرر این ژن در طی تکامل SARS-CoV-2 و ویروس های مرتبط باشد.علاوه بر این ، ORF3d به طور مستقل شناسایی و نشان داده شده است که در بیماران COVID-19 پاسخ آنتی بادی قوی ایجاد می کند ، نشان می دهد که پروتئین ژن جدید در هنگام عفونت انسانی تولید می شود.

میکروگراف الکترونی عبوری ذرات ویروس SARS-CoV-2. (NIAID)
میکروگراف الکترونی عبوری ذرات ویروس SARS-CoV-2. (NIAID)

نیلسون همچنین اضافه کرد که

“ما هنوز از عملکرد بالینی آن بی اطلاع هستیم”.اما ما پیش بینی می کنیم که این ژن در مقایسه با پاسخ آنتی بادی ، با واکنش سلول T تقریباً تشخیص داده نمی شود. و شاید این ربطی به چگونگی ایجاد ژن داشته باشد.

 

 

 

 

یک نظر بزارید

ایمیل شما منتشر نمی شود: