TechFact
تازه های فناوری و علم روز دنیا به همراه آموزش ها و محصولات متنوع

آلمان همچنان از تجهیزات هوآوی استفاده خواهد کرد.

اینترنت نسل۵

مسئولان آلمانی به هوآوی مجوز دادند تا در تاسیسات نسل پنجم اینترنت در این کشور فعالیت کند.

تقریبا ۱ سال پیش آمریکا به کشورهای اروپایی هشدار داد در زمینه توسعه و ایجاد تاسیسات ۵G با هوآوی همکاری نکنند ولی حالا سیاست‌مداران آلمانی به تعدادی از شرکت‌های فناوری این کشور اجازه دادند برای تجهیزات تاسیسات ارتباطی آلمان به جدیدترین نسل شبکه اینترنت با هوآوی همکاری کنند.

همچنین بخوانید : استرالیا Huawei و ZTE را از ارائه فناوری برای شبکه ۵G خود ممنوع می کند

تصمیم اخیر مجلس آلمان با انتقاد مقامات آمریکایی مواجه شده است و از مسئولان آلمانی درخواست کرده‌‌اند در تصمیم خود تجدید نظر کنند. آمارها نشان می‌دهد در حال حاضر بخش قابل توجهی از فناوری‌های مرتبط با شبکه ۵G در اختیار هوآوی است و آمریکا به دلیل نگرانی از نفوذ چین در دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی این کشور و کشورهای اروپا در تلاش‌ است تا با اعمال فشارهای سیاسی و تجاری، هوآوی را محدود کند.

هوآوی در آلمان فناوری نسل ۵ را گسترش می‌دهد

با توجه به قابلیت‌های گسترده شبکه ۵G برای ارتقاء بخش‌های گوناگون صنعت و آموزش، آلمان با سرمایه‌گذاری عظیم و عقد قرار دادهای میلیون دلاری با شرکت هوآوی به زودی این نسل از شبکه اینترنت را در این کشور راه‌‎اندازی می‌کند و زیرساخت‌های موجود را توسعه می‌دهد. سرعت انتقال داده در شبکه ۵G بیش از ۱۰ برابر سریع‌تر از شبکه ۴G است. توانایی‌های شبکه ۵G در حدی است که کارشناسان آن را شاخصه بزرگ برای تعیین میزان قدرت یک کشور دانسته‌اند.

استفان سیبرت سخنگوی دولت آلمان در نشست خبری اخیر خود گفت: “ما ممنوعیت‌های ارتباط با هواوی را لغو کرده و قصد داریم به طور گسترده‌ای با این شرکت همکاری کنیم.” به نظر می‌رسد آلمان و تعدادی دیگر از کشورهای اروپایی به این درک رسیده‌اند که سیاست‌های ترامپ در قبال ارتباط تجاری و سیاسی با دیگر کشورهای جهان به ویژه چین اشتباه بوده و برای پیشرفت در صنایع گوناگون ناگزیر باید با این شرکت‌ها همکاری کرد.