اخبار فناوری

اتحادیه اروپا به جای تحریم هوآوی درخواست افزایش امنیت را داد.

پس از تلاش‌های ناموفق هواوی در استرالیا برای راه‌اندازی اینترنت نسل پنجم در این کشور و مواجه با تحریم‌ها اینبار در اروپا با اتفاقات بهتری روبهرو شده‌اند. رویکرد فعلی اتحادیه اروپا از تهدیدات احتمال اینترنت نسل پنجم هوآوی در حال حاضر تنها هشدار است،نه تحریم این تکنولوژی.

اتحادیه اروپا در موضوعی که آمریکا مطرح کرده است که بایستی شرکت‌های مخابراتی چینی تحریم شوند ،شرکت‌هایی که مستقیم با دولت چین در ارتباط هستند.اما این رویکرد که اینترنت نسل پنجم می‌تواند شالوده قدرتمند در زمینه‌های پزشکی ، بانکداری، حمل‌ونقل، صنعت و حتی دموکراسی موجود در یک کشور باشد و به لحاظ اهمیت این فناوری در درجه بالایی قرار دارد.

اما بایستی گفت که این امر که همان تحریم است باعث به عقب افتادن و جلوگیری از پیشرفت در این زمینه می‌شود.

اینترنت نسل 5
اینترنت نسل ۵

فناوری نسل پنجم اینترنت فرصت‌های بزرگ اقتصادی و اجتماعی برای کسب‌وکارهای مردم است.

Andrus Ansip رئیس فناوری دیجیتال اتحادیه اروپا توصیه کرده است که این فرصت خوبی برای مردم اروپا است نه یک تهدید،از طرفی ما نمیتوانیم اجازه دهیم که این فناوری بدون در نظر گرفتن فاکتورهای امنیتی بکار گرفته شود.بنابراین ضروری است که زیرساخت های ۵G در اتحادیه اروپا مقاوم و کامل از پشتوانه های فنی و قانونی ایمن باشند.

 

برچسب ها

مهدی نجفی

کارشناسی عمران کارشناسی ارشد هوافضا هر روز یه شانس جدید برای یادگرفتن یه چیز جدیده. فرقی نمی‌کنه من کی هستم و شما کی هستین؛ تنها چیزی که مهمه اینه که بتونیم دانسته‌هامون رو با هم به اشتراک بگذاریم، چراکه تنها راه عبور انسان از تاریکی، چیزی نیست جز چراغ دانایی‌.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن