هوافضا

باتری‌های ایستگاه بین‌المللی فضایی با نسخه بروزتر تعویض شدند.

راهپیمایی شماره ۵۹ دو فضانورد" Nick Hague " و " Anne McClain " در ۲ فروردین ساعت ۲:۴۰ یعدازظهر EDT.

مدت زمان راهپیمایی ۶ساعت و ۳۹ دقیقه بوده‌است که در طی آن دو فضانورد ناسا باتری‌های نیکل-هیدروژن را با باتری‌های جدیدتر و قوی‌تر لیتیوم یونبرای کانال انرژی یک سری از پنل‌های خورشیدی تعویض کردند

 

فضانوردان همچنین توانستند یکسری کارهای دیگر را نیز انجام دهند که شامل: تمیز کردن کردن زباله‌های فضایی از اطراف ایستگاه ، همچنین در ادامه این ماموریت فضانوردان بسط‌های پوشش پشت صفحات خورشیدی را محکم کردند و تعویض کردند ، همچنین از ابزارهایی که احتمال میرود نیاز به تعمیر داشته باشد نیز عکس‌برداری کردند در طی این راهپیمایی پوشش حرارتی محفظه اکسیژن را نیز بازوبست کردند.

باتری ایستگاه فضایی
باتری ایستگاه فضایی

ویژگی‌های باتری جدید ایستگاه فضایی بین‌المللی چیست؟

مزیت‌های باتری جدید نسبت به باتری‌های قدیمی افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی در باتری‌های جدید ،کاهش وزن باتریهای جدید به نسبت باتری‌های نیکل هیدروژن .

۲۹مارس  فضانوردان بر روی تعویض باتری دوم ایستگاه نیز اقدام خواهند کرد این اولین پیاده‌روی فضایی می‌باشد که یک زن در تمام آن شرکت دارد.

 

برچسب ها

مهدی نجفی

کارشناسی عمران کارشناسی ارشد هوافضا هر روز یه شانس جدید برای یادگرفتن یه چیز جدیده. فرقی نمی‌کنه من کی هستم و شما کی هستین؛ تنها چیزی که مهمه اینه که بتونیم دانسته‌هامون رو با هم به اشتراک بگذاریم، چراکه تنها راه عبور انسان از تاریکی، چیزی نیست جز چراغ دانایی‌.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن