خودرو

تسلا برای هکرهایی که بتوانند مرورگر تسلا را هک کنند جایزه تعیین کرد.

تسلا خودروی سدان مدل سه جدید خود را در رقابت Pwn2Own شرکت داده است و اولین خودرویی است که در اینگونه رقابت‌ها شرکت می‌کند.

رقابت Pwn2Own چیست؟

این رقابت که اکنون ۱۲ سالگی برگزاریش را جشن می‌گیرد و توسط “Trend Micro’s Zero Day Initiative” برگزار می‌گردد،این شرکت در طول مدت برگزاریش در مجموع ۴میلیون دلار صرف جایزه دادن کرده است. در این رقابت‌ها هکرها و کارشناسان امنیت جمع می‌شوند و برنامه و سیستم‌های مختلف را تلاش می‌کنند به آن نفوذ کنند.

 

تعدادی از هکرها در طی تحقیقاتی توانستند مستنداتی از مرورگر خودروهای تسلا ارائه دهند.

 

در این ماجرا هکر از باگ JIT استفاده کرده و پیامی را بر روی صفحه نمایش یه نمایش گداشتند، پس از این ماجرا آنها جایزه گرفنتد و تسلا در طی یک بروزرسانی اعلام کرد که این مشکل را رفع می‌کنند.

به همین منظور تسلا اعلام کرد:

ما پس از متوجه شدن این موضوع و رفع آن تسلا مدل ۳ را به معرفی کردیم تا در رقابت PWN2OWN شرکت کند تا اعضاء حرفه‌ای این رقابت بتوانند بر روی این موضوع کار کنند و تلاش کنند حفره‌های امنیتی را پیدا کنند.اطلاعات لایه های امنیتی برای هکرها ارسال می‌گردد و همچنین ما میخواهیم که بر روی همین مرورگر کار کنند و ما بقیه قابلیت‌های خودرو را محدود خواهیم کرد و در پایان از تمام کسانی که بر روی ماشین هایمان کار می‌کنند تا در جاده‌ها ایمن باشند تشکر می‌کنیم.

در پایان رقابت POWN2OWN تیم fluoroacetate توانستند با باگی که در مرورگر یافتند این جایزه را دریافت کنند.

مهدی نجفی

کارشناسی عمران کارشناسی ارشد هوافضا هر روز یه شانس جدید برای یادگرفتن یه چیز جدیده. فرقی نمی‌کنه من کی هستم و شما کی هستین؛ تنها چیزی که مهمه اینه که بتونیم دانسته‌هامون رو با هم به اشتراک بگذاریم، چراکه تنها راه عبور انسان از تاریکی، چیزی نیست جز چراغ دانایی‌.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا