اخبار فناوری

دانشگاه ماساچوست همکاری خود را با شرکت‌های هوآوی و زد تی ای قطع کرد

دانشگاه ماساچوست “MIT” در طی اطلاعیه‌ای همکاری خود از قبل تحقیقات و بحث فادینگ را با شرکت های هوآوی و زد تی ای که در پی جچنگ اقتصادی که بین دو کشور آمریکا و چین است را قطع کرد .

 

چرا که این دو شرکت در پی دور زدن تحریم ها برای کشورهایی که با آمریکا در جنک هستند همکاری داشته است.

در نامه‌ای با عنوان “New review process for ‘elevated-risk’ international proposals”  بصورت عمومی منتشر شد و معاون رئیس تحقیقات دانشگاه MIT اعلام کرد که ما برای چند کشور که چین ،روسیه ، عربستان سعودی را شامل می‌شود اقدامات و فرایندهای خاص و محدودیت‌هایی را برای دریافت پروژه از این کشورها را اعمال کرده‌ایم.

در نتیجه ما قرارداد جدید تحقیقاتی با این شرکت‌ها نخواهیم داست و هیچ قرارداد جاری نیز تمدید نخواهد شد دلیل آن نیز تحریم‌های صورت گرفته و دستور فدرال است.

در ژانویه دانشگاه آکسفورد نیز همکاری خود را به دلیل نگرانی‌هایی که از شرکت هوآوی وجود داشت قطع کرد.

این دو شرکت در چند ماه اخیرا به شدت در تحریم بوده‌،ابتدا در استرالیاسپس در اروپاحال باید دید کشور بعدی کدام کشور خواهد بود.

برچسب ها

مهدی نجفی

کارشناسی عمران کارشناسی ارشد هوافضا هر روز یه شانس جدید برای یادگرفتن یه چیز جدیده. فرقی نمی‌کنه من کی هستم و شما کی هستین؛ تنها چیزی که مهمه اینه که بتونیم دانسته‌هامون رو با هم به اشتراک بگذاریم، چراکه تنها راه عبور انسان از تاریکی، چیزی نیست جز چراغ دانایی‌.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن