پزشکی و سلامت

نوشابه چه رنگی بخوریم تا آسیب کمتری ببینیم؟

سلام خدمت کاربران عزیز امروز بعد از خوردن یه اسنک توی صادقیه تو فکر این بودیم که چه نوشابه‌ای به عنوان نوشیدنی انتخاب کنیم

ابتدا بیایید در مورد ترکیبات نوشابه صحبت کنیم

نوشابه تشکیل شده است :

ترکیبات نوشابه

  1. آب
  2. شکر
  3. گاز کربنیک
  4. مواد‌نگهدارنده
  5. عصاره

در مورد پنجم عصاره یکی از مورد بحث‌ترین بخش‌ها است که تحقیقات نشان داده نوشابه نارنجی (نوشابه زرد خودمون)یکی از مضر‌ترین نوشابه‌ها بعد از نوشابه سیاه و لیمویی است.

حالا دسته‌بندی این نوشیدنی را به شما خواهیم گفت و اینه چرا اینگونه انتخاب شده است :

در صدر مضر ترین نوشابه می‌توان به نوشابه پرتغالی یا زرد خودمون اشاره کرد که با داشتن عصاره و رنگ مصنوعی مضر ترین نوشابه موجود در بازار است

در رده بعدی نوشابه سیاه که دارای کارامل است بعد از نوشابه پرتغالی یا زرد خودمون قرار می گیرد. در نوشابه های سیاه شاهد قند بیشتر به دلیل وجود کارامل هستیم .

بعد از تمام این نوشابه‌ها نوشابه لیمویی به دلیل اینکه رنگ مصنوعی در آن استفاده نشده و تنها آب‌گازدار با عصاره لیمو است میتوان کم ضررترین نوشابه حال حاضر بازار اعلام کرد.

 

به رنگی که در نوشابه‌های پرتغالی استفاده می شود  سانسویل نو- کالمهگزین گفته می‌شود همچنین در نوشابه مشکی یا کولا از صمغ‌عربی استفاده می‌شود که شامل آنتی‌فوم (ضر کف) است و همچنین کارامل (قند سوخته) کافئین 🙂

اگر دقت کرده باشید افرادی که در خارج از ایران زندگی می کنند بیشتر از مایعاتی مانند آب در وعده های غذایی استفاده می‌کنند چرا که جایگزینی برای آن وجود ندارد اما اگر به ضیافتی دعوت شدید از نوشابه بی‌رنگی مانند لیمویی استفاده کنید.

برچسب ها

مهدی نجفی

کارشناسی عمران کارشناسی ارشد هوافضا هر روز یه شانس جدید برای یادگرفتن یه چیز جدیده. فرقی نمی‌کنه من کی هستم و شما کی هستین؛ تنها چیزی که مهمه اینه که بتونیم دانسته‌هامون رو با هم به اشتراک بگذاریم، چراکه تنها راه عبور انسان از تاریکی، چیزی نیست جز چراغ دانایی‌.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن