Let’s travel together.

هرگز قرص نعناع را با نوشابه نخورید!

خطر انفجار!

۱۴,۹۷۹

آیا تا بحال آبنبات نعناع را در داخل نوشابه انداخته اید؟

منتوس (Mentos) یک آب نبات نرم و جویدنی است که توسط پوسته سختی محافظت می شود.

منتوس (mentos) با طعم نعناع (mint)
منتوس (mentos) با طعم نعناع (mint)
لحظه فوران مخلوط نوشابه و منتوس
ترکیب نوشابه با منتوس

ترکیب منتوس با طعم نعنا با هر نوشابه گازدار به سرعت مقدار زیادی فوم تولید می کند که همان خارج شدن تمام گاز (کربن دی اکسید) از درون نوشابه است.

اگر چند عدد منتوس را در بطری نوشابه گازدار بیاندازید و درب بطری را ببندید شاهد انفجار بطری خواهید بود.

استیو اسپنگلر (Steve Spangler) معلم علوم دبیرستان معتقد است: عامل این اتفاق، پوسته خارجی منتوس است. این پوسته مولکول های کربن دی اکسید را به خود جذب می کند و باعث می شود که از نوشابه خارج شوند.

آیا درست است که با خوردن همزمان منتوس و نوشابه خواهید مرد؟

کوکاکولا مدعی است که نوشیدن نوشابه گازدار بعد از منتوس همانند وقتی که منتوس را داخل نوشابه می اندازیم نیست. اتفاقی که برای مخلوط نوشابه و منتوس می افتد در داخل شکم این اتفاق رخ نخواهد داد.

مخلوطی از منتوس و نوشابه گازدار دو کودک برزیلی را کشت!

طبق گزارش snopes “این خبر از کودکی که نامش فاش نشده است در نوامبر 2006 در اینترنت پخش شد.” شایعه ای که در طی آن دو کودک برزیلی با خوردن همزمان منتوس و نوشابه دچار مرگ شدند. اما سایت snopes که کار آن مبارزه با اطلاعات نادرست می باشد این خبر را تکذیب کرده است.

به گفته snopes “از آنجایی که هیچ جزئیات قابل اطمینانی مانند نام دو کودک، شهر و محل حادثه و نیز تاریخ دقیق این حادثه در این خبر منتشر نشده است باید آنرا یک داستان تخیلی در نظر گرفت.”

“هیچ گزارش جدیدی از چنین مرگی (در برزیل و هر جای دیگر) منتشر نشده است. با توجه به علاقه رسانه ها به اثرات منتوس عجیب است که این موضوع مورد توجه آنها قرار نگرفته است.”

داستان یک افسانه شهری

“داستان کودکی که از ترکیب منتوس با کوکا کولا جان خود را از دست داد بروز رسانی یک افسانه قدیمی است که در سال 1979 آغاز شد. طبق این افسانه، پسر بچه ای با قورت دادن نوشابه گازدار و Pop Rocks (نوعی آبنبات گاز دار که به ایجاد حس خواب رفتن و یا گزگز کردن دهان معروف بود) با صدای مهیبی از دنیا رفت.”

“نسخه های دیگر داستان نشان داد که پسر بچه مرحوم شده، Mikey در تبلیغات غلات LIFE بوده است.”

مایکی (Mikey)
مایکی (Mikey)

مایکی در آن سال نمرده بود. نام واقعی او جان ژیلکریست (John Gilchrist) است و به عنوان مدیر فروش رسانه ای در شبکه های MSG فعالیت می کند.

جان ژیلکریست
جان ژیلکریست

اما تا آنجا که بیشتر تبلیغ کنندگان نگران آن هستند، نسل جان (John) ممکن است به همراه Pop Rocks، کوکاکولا مصرف کنند.

1 Comment
  1. علی گفته

    جالب بود

یک نظر بزارید

ایمیل شما منتشر نمی شود: