اخبار فناوری

ونزوئلا ارز خود را به یک کریپتو کوین دولتی متصل می کند

ونزوئلا در اقدامی جدی واحد پولی خود را به یک کریپتو کوین دولتی متصل کرد این اقدام بری جلوگیری از افت ارزش واحد پولی و تثبیت آن انجام شده چرا که ونزوئلا در حال حاضر با تورم و رکود اقتصادی و برخی مسائل اقتصادی دیگر همراه است و با ان دست و پنجه نرم می کند.

ارزش پول این کشور نه تنها به شدت کاهش یافته بلکه تغییر نام هم داده است، و در حال حاضر به یک رمز ارز دولتی متصل شده است که نامش پترو (Petro) است که خود این رمز ارز بر اساس قیمت نفت تغییر می کند.

ونزوئلا ارز خود را به یک کریپتو کوین دولتی متصل می کند
ونزوئلا ارز خود را به یک کریپتو کوین دولتی متصل می کند

پترو یک رمز ارز جدید نیست و قرار است در اواخر سال میلادی بصورت خصوصی و عمومی این رمز ارز به فروش برسد هم برای مشتریان خارجی و هم داخلی که گمان می رود ارزش فروش این رمز ارز به 3 میلیارد دلار برسد در صورتی که دولت های خارجی نیز این رمز ارز را خریداری کنند ارزش کلی فروش رفته به بیش از 3 میلیارد دلار خواهد رسید.

حال جالب است بدانید رئیس جمهور آمریکا ترامپ این رمز ارز را در آمریکا محدود کرده و گفته این ارزز در آمریکا هیچ ارزشی ندارد.

درباره قیمت گذاری این رمز ارز گفته می شود که از انعکاس و رفتار قیمت نفت الگو می گیرد اما درواقع هیچ اطلاعات فنی در حال حاضر ارائه نشده است.

 

منتظر نظرهایتان در مورد مشکلات واحد پولی ایران نیز هستیم…

مهدی نجفی

کارشناسی عمران کارشناسی ارشد هوافضا هر روز یه شانس جدید برای یادگرفتن یه چیز جدیده. فرقی نمی‌کنه من کی هستم و شما کی هستین؛ تنها چیزی که مهمه اینه که بتونیم دانسته‌هامون رو با هم به اشتراک بگذاریم، چراکه تنها راه عبور انسان از تاریکی، چیزی نیست جز چراغ دانایی‌.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا